Eşya Ambalajlama ve Paketleme

Nakliyat sırasında eşyaların zarar görmemesi için yapılan paketleme ve ambalajlama işlemleri, taşımacılığın en önemli adımlarından biridir. Bu işlem eğer düzgün bir biçimde gerçekleştirilmezse, eşyaların da zarar görmesi çok olağan bir durumdur.

Kullandığı kaliteli malzemelerle eşyaların türüne göre farklı paketleme hizmeti sağlayan Huzur Nakliyat, bu sayede tüm taşımacılık hizmetinin basit ve hızlı bir biçimde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Eşyaların güvenli bir biçimde belirlenen konuma aktarılmasını sağlayan paketleme işlemleri, Kraft, havalı naylon, battaniye, koli ve köpük gibi malzemeler eşliğinde yapılmaktadır.

PAKETLEME İŞLEMLERİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR?

Ambalajlama işlemleri eşyaların türüne göre malzemeler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Evden Eve Nakliyatın en önemli adımlarından birisi olan ambalajlama, tüm eşyaların dış darbelerden korunması için elzem olan ihtiyaçlardan birisi olarak kabul edilmektedir. Taşınması planlanan tüm eşyalar öncelikle ekspertiz eşliğinde incelenir ve buna göre bir rapor düzenlenir. Bu rapora göre eşyalar için kullanılacak olan ambalajlar da belirlenir.

Taşınacak olan eşyaların boyutuna ve türüne göre seçilecek olan ambalajlar dikkatli seçilmelidir. Örneğin cam ya da kristal eşyalarla, elektronik eşyalar daha hassas olduğu için daha farklı malzemelerle paketlenirken, kitap gibi eşyalar daha farklı malzemeler kullanılarak paketlenmektedir. Mobilyalar marangozlar eşliğinde sökülerek daha sonra köpüklü malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzeme ile mobilyaların çizilmesi ve ezilmesi engellenmektedir. Kırışmaması ve buruşmaması gereken tekstil eşyaları ise özel askılı elbise dolapları ile taşınmaktadır.

KALİTELİ MALZEME İLE KALİTELİ HİZMET

Huzur Nakliyat, uzun yılların verdiği tecrübeleri ambalajlama ve paketleme işlemlerine de yansıtarak müşterisini memnun etmektedir. Streç, Kraft, ip, iz bırakmayan bant, koli, battaniye, köpüklü karton koli ve havalı naylon gibi Avrupa’dan ithal edilen malzemeleri kullanan firma, eşyaların başına herhangi bir olumsuzluğun gelmesine de engel olmaktadır. Cam eşyaları dahi başına herhangi bir zarar gelmeden taşıyabilen firma, başta Ankara olmak üzere tüm Türkiye’ye kaliteli nakliyat hizmeti sunmaktadır.

Sizler de taşınmayı düşünüyor fakat “Eşyalarımın başına bir şey gelir mi” endişesi taşıyorsanız, mutlaka Huzur Nakliyat’ın güvenilir hizmetlerinden yararlanmalısınız.